česky česky english english deutsch deutsch
Přihlásit (vysvětlení) Registrovat
LUSK Luštění křížovek on-line.
LUŠTĚNÍ KŘÍŽOVEK
Křížovkářský server krizovky.lusk.cz, krizovka.lusk.cz
K dnešnímu dni vyšlo již 7996 křížovek.

Hledat v archivu křížovek Archiv

Slovníček pomůže s neznámými slovy. Slovníček

Soutěž Soutěž

Návod jak luštit online Pomoc

Kontakt na autory Kontakt
Pomoc
Pomoc
Luštění křížovky.
Pod každou křížovkou je návod, jak postupovat při luštění. Přečtěte si jej pozorně, a pokud vám nebude něco jasné, vyzkoušejte to intuitivně.
Nefuguje to!
Luštění křížovek je založeno na technologii JavaScript. Všechny moderní prohlížeče ji podporují. V některých prohlížečích lze tato podpora vypnout. Pokud ji máte vypnutou, zapněte ji. Stránky byly vyzkoušeny a dobře fungují na prohlížečích Explorer a Netscape ve verzích 3 a 4 na PC a na Macintoshi.
Chyby v Netscape: Ve verzi 4.x se bohužel vyskytuje několik nepříjmností. Občas nefunguje vkládání slov pomocí klávesy Enter. Dále prohlížeč občas "spadne" při stisku klávesy s háčkem (např. když chcete zadat 'ň'). Vybraná legenda v seznamu nezůstává vždy ve "viditelné" části okna (proto je vždy také vedle okna "vpisované slovo").
Chybová hlášení.
Pokud stránka vydává nějaká chybová hlášení, zřejmě se nenačetla celá v pořádku. Načtěte stránku znova. (Tlačítko Refresh nebo Reload)
Ukládání.
Stav luštění se ukládá za pomoci cookies. To jsou malé pomocné soubory, do kterých si váš prohlížeč může ukládat různé údaje.
Tyto soubory mají jen dočasnou životnost. Dobu životnosti si můžete nastavit. Dole na stránce s křížovkou v části nápověda je okno s počtem dní. (Standardně je nastaveno na 30 dní) Délka životnosti se počítá od dne, kdy jste naposled stiskli tlačítko "Uložit" (To znamená, že délku životnosti je možno stále prodlužovat.).
Používáte-li dva prohlížeče tak vězte, že každý prohlížeč si cookies ukládá jinam. To znamená, že když si uložíte stav luštění v Exploreru, a pak jej budete obnovovat v Netscapu, nebudete mít úspěch.
Ukládání do souboru.
Stav řešení lze uložit do souboru a pak z něj řešení znova obnovit. To lze využít například, pokud chtete řešení poslat e-mailem jako přílohu.
Save solution into the file.